- Burmistrz
- Zastępca Burmistrza
- Sekretarz
- Skarbnik
- Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego
- Wydziały/ Referaty
- Regulamin organizacyjny
- Kodeks Etyki
- Deklaracja dostępności
- RODO
- Kontakt
Turystyka i rekreacja
Co może zaoferować turystom gmina Chorzele? Wbrew pozorom – bardzo dużo. Nasza gmina ma i tereny górzyste, i nizinne, piaszczyste wyniesienia i rzeczne doliny pełne rzadkich gatunków ptaków. Z jednej strony czekają na przybyłych Góry Dębowe – najwyższe wzniesienia na Mazowszu właściwym, z kulminacją 236 m n.p.m. (Góra Dębowa). Z drugiej znajduje się tajemnicza, nieodkryta jeszcze przez turystów rzeka Omulew, uznawana za jedną z ostatnich dzikich rzek północnego Mazowsza. Wizyta w gminie Chorzele może być pouczającą lekcją historii, przede wszystkim historii pogranicza – tu bowiem przez 600 lat ciągnęła się granica między terenami pruskimi i mazowieckimi; do dziś znaleźć tu można ślady kultury szlacheckiej, kwitnącej tu jeszcze przed 70 laty...
Z bliskimi terenami mazurskimi gmina Chorzele nie może się równać pod względem liczby atrakcji turystycznych. Każdy jednak, kto chce uciec od zgiełkliwych plaż nad jeziorami, wsłuchać się w dźwięk ciszy, przerywany szumem borów sosnowych i dąbrów, znaleźć chwilę wytchnienia z wędką w ręku nad brzegiem rzeki czy stawu, zwolnić tempo życia, choćby przez dwa dni weekendowe – znajdzie u nas to wszystko naraz. Do nas jest bliżej niż na Mazury, łatwo też tutaj dotrzeć: miasto Chorzele leży 130 km od Warszawy; łatwo tu dojechać trasą nr 57 (Pułtusk – Bartoszyce) lub trasą nr 7 do Płońska, i dalej do Ciechanowa (trasa nr 50), Gruduska i Chorzel (droga wojewódzka nr 616).
Jeśli zatem ktoś potrzebuje chwili spokoju, gmina Chorzele stoi przed nim otworem. Nasze walory doceniło ok. 600 letników ze stolicy, którzy mają swoje działki rekreacyjne m.in. w Mącicach, Starej Wsi, Zdziwóju Starym czy Wólce Zdziwójskiej. Mamy jednak jeszcze dużo wolnego miejsca, dlatego zapraszamy!